Mobilní EMS trénink

Každý sní o tom vypadat dobře, cítit se skvěle a být fit. Ne každý si však v dnešní zrychlené době najde čas něco pro to udělat. Jako jedni z mála v České republice poskytujeme službu, která Vás připraví o necelou hodinu času týdně, a pomůže splnit sen o dokonale pevném těle, a to v pohodlí Vašeho domova.

Revoluční tréninková metoda pomocí špičkového přístroje Bodytec od německé společnosti Miha je vhodná nejen pro celkové posílení a zpevnění těla, ale také účinně funguje jako doplněk při hubnutí.

Jedná se o velmi efektivní elektrickou stimulaci svalů (EMS = elektro – myo – stimulace), již několik desítek let využívanou v oblasti zdravotnictví v rámci rehabilitace a rekonvalescence (elektroléčba).

 

Na jakém principu EMS trénink funguje?

Certifikovaný přístroj Bodytec pomocí slabých elektrických impulsů, jež prochází tělem, aktivuje svaly stejným způsobem, jako je dokáže aktivovat tělo. Zatímco u tradičního cvičení je to centrální nervová soustava, která prostřednictvím elektrických impulsů dává signál svalům, aby se stáhly a způsobily pohyb, EMS aktivuje kontrakci svalů prostřednictvím elektrických impulsů z vnějšku. Sval nepozná rozdíl mezi tím, zda impuls přichází z mozku či externího zdroje. EMS umožňuje tělu provádět silnější svalové kontrakce, protože impulsy pronikají i do hlouběji umístěných svalů. To je významné jak při fitness tréninku, tak i rehabilitaci či rekonvalescenci po úraze nebo operaci.

EMS trénink trvá pouze 20 minut, během kterých klient procvičí až 95% svalů, včetně hlubokého zádového svalstva a svalů pánevního dna. Pomocí slabých elektrických impulsů s vysokou frekvencí opakování se svaly aktivují rovnoměrně a přirozeně. Při EMS tréninku dochází ke svalovým kontrakcím až 85x za sekundu, při klasickém cvičení pouze 1x za sekundu, je tedy natolik intenzivní, že jej stačí absolvovat pouze 1x týdně. EMS trénink doporučují nejen lékaři, ale i vrcholoví sportovci (např. Usain Bolt, David Svoboda).

Účinky a výhody EMS tréninku

  • Elektrody zabudované v tréninkové vestě stimulují také hluboko umístěné svaly kolem páteře i svaly pánevního dna. Zlepší se držení těla, zmírní se, v lepším případě odezní, chronické bolesti zad či potíže s inkontinencí.
  • Elektrické impulsy aktivují svaly napřímo, čímž nevzniká tlak na klouby, jako tomu bývá u běžného cvičení. EMS trénink nezatěžuje klouby a vazy, je tedy vhodný pro všechny, bez ohledu na věk, tělesnou stavbu či fyzickou zdatnost člověka.
  • Během velice energeticky náročného EMS tréninku dochází k posilování všech svalů zároveň. Tělo spotřebuje velké množství energie a dochází tak ke spalování tuků. Vlivem vysoké frekvence elektrických impulsů lze účinně bojovat s celulitidou a zpevňovat vazivové tkáně. Díky EMS lze nejen tvarovat postavu, ale i hubnout.
  • EMS trénink prokazatelně snižuje riziko srdečních chorob, hladinu špatného cholesterolu a tuku v krvi.
  • Stimulovat lze buď všechny nebo jen vybrané svalové partie. Posílí se tak i ochablé svalstvo a zmírní se svalová dysbalance.
  • Zapojením až 95% svalů během 20 minut vede nejen k jejich maximálnímu posílení, ale také ke zvýšení fyzického výkonu a vytrvalosti.
  • Díky jedinečné efektivitě stačí EMS trénink absolvovat pouze 1x týdně, abyste dosáhli požadovaných výsledků, které se rovnají několika hodinám stráveným v posilovně. Šetří tak čas i peníze.

Proč Mobilní EMS trénink?

Mobilní EMS trénink je služba, díky které si užijete jednu z nejefektivnějších tréninkových metod v pohodlí Vašeho domova. Váš čas můžete využít mnohem produktivněji, než jej trávit na cestách. Osobní trenér s přístrojem pro EMS za Vámi dorazí kamkoliv. Na trénink není nutná žádná příprava, jen mít chuť a náladu za účasti kvalifikovaného trenéra udělat něco pro své zdraví a tělo, a zpříjemnit si tak den.

Nepotřebujete sportovní oblečení, speciální obuv ani příslušenství. Veškeré vybavení potřebné k tréninku Vám trenér přiveze s sebou.

Nabízíme také možnost tréninků pro 3 a více klientů na jedné adrese, kdy každému je věnován individuální trénink. Tuto variantu lze využít například pro přátele, rodinu, pracovní kolektiv, sportovní kluby atd.

Službu Mobilní EMS trénink poskytujeme v Ostravě a okolí. Pro další informace či objednávky nás neváhejte kontaktovat na tel. čísle +420 732 579 678 nebo prostřednictvím e-mailu mobilniems@psbeautycare.cz .

EMS trénink se nedoporučuje absolvovat těhotným ženám, lidem s kardiostimulátorem, nádorovým onemocněním a epilepsií. Jiná zdravotní omezení je nutno konzultovat se svým lékařem.